Cele i misja

Cele i misja 2017-12-08T13:44:00+00:00

Celem i misją Stowarzyszenia jest niesienie pomocy rodzinom wielodzietnym biednym w szczególności ich dzieciom i młodzieży, podnoszenie świadomości macierzyństwa odpowiedzialności za wychowanie dzieci,dbanie o ich rozwój osobowy, fizyczny iintelektualny.

Pomoc materialna potrzebującym nie patrząc na ich pochodzenie, wiarę czy wykształcenie, bo jak mówił ksiądz Gorazdowski nasz Patron: „Chrzescijanowi nie wolno żadnego człowieka wykluczać ze swego serca, ale powinien wszystkich bliźnich miłować”. Nasz Patron: „Był wszystkim dla wszystkich by choć jednego zbawić;całe swe życie poświęcił na usługi bliźniemu. Nasze Stowarzyszenie pragnie pójść w jego ślady, aby realizować i wprowadzac w czyn jego mysli, zasady i ewangeliczną miłość do bliźniego.

Cele swe realizujemy poprzez różne formy działalności dobroczynnej i resocjalizacyjnej,poprzez prowadzenie pracy wychowawczo-oświatowej oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe w zespół z innymi organizacjami i instytucjami działalności publicznej. Ksiądz Gorazdowski mówił do wiernych: „Bądź dla ubogich miłosierny, a Pan Bóg będzie też dla ciebie miłosierny”. Nasze przesłanie: nieść ludziom: WIARĘ, MIŁOŚĆ I NADZIEJĘ dla człowieka wątpiącego, zagubionego w pielgrzymce życia doczesnego.